Азартні ігри чи рішення користувача? У мережі розгорівся скандал через платні покупки у FIFA

4 листопада 2021, 12:00

Кількість користувачів режиму Ultimate Team у футбольному симуляторі FIFA досягла 30 млн. І це турбує експертів із азартних ігор, які прирівнюють платні покупки у FIFA до гемблінгу.

Лутбокси у FIFA дозволяють гравцям отримувати найкращих футболістів для своєї команди. Але проблема полягає в тому, що купуючи один із лутбоксів за реальні гроші, користувачі не можуть знати напевно, що їм попадеться.

Відео дня

Тому раніше лутбокси у всіх відеоіграх планували прирівняти до гемблінгу. А влада Німеччини вирішила, що всі ігри з платними покупками, включно з FIFA, повинні продавати з категорією 18+ на території країни.

Кілька років тому лутбокси також заборонили в Бельгії, і зараз спалахує новий скандал із приводу платних покупок у FIFA, користувачами якої є переважно неповнолітні.

«Я думаю, що Бельгія заборонила лутбокси передчасно. Це не вирішить проблему, оскільки ви просто намагаєтеся зайняти авторитарну точку зору замість того, щоб зрозуміти причину і знайти методи її регулювання», — каже лікар і дослідник відеоігор доктор Ентоні Бін.

За його словами, шкода лутбоксів для користувачів може полягати в так званому змінному підкріпленні, - механізмі, який змінює винагороду за певну дію, роблячи бажаний результат непередбачуваним.

«Це змінне підкріплення говорить вам, що в якийсь момент ви отримаєте цю гарну річ, тому воно змушує вас їх купувати. Тут відеогра перетинається з азартною грою, змушуючи людей продовжувати витрачати гроші», — вважає Бін.

Представники компанії EA Sports, яка розробляє FIFA, вважають, що лутбокси - це винятково вибір користувача, і у грі взагалі необов'язково витрачати гроші. Такої думки дотримуються і деякі психологи.

"Я не думаю, що є достатні докази того, що лутбокси аналогічні азартним іграм", - говорить психолог-дослідник доктор Рейчел Коверт. За її словами, якщо у гру можна грати, не витрачаючи зайвих грошей на відкриття ящиків із подарунками, вибір залишається за користувачем.

Однак, головна проблема полягає в тому, що лутбокси можуть надавати перевагу гравцям, і неповнолітні користувачі можуть бути вразливими до залежності від них.

У відповідь на подібну критику в EA Sports заявляють про розробку різних механізмів, які дозволяють контролювати час гри та аналізувати, скільки лутбоксів купує конкретний користувач. Компанія також представила лутбокси, зміст яких можна подивитися заздалегідь.

Показати ще новини
Радіо NV
X