У Німеччині обмежили платні покупки в відеоіграх. Діти залишилися без лутбоксів
Влада Німеччини ухвалила закон, який обмежує продаж лутбоксів у відеоіграх дітям до 18 років. Тепер всі ігри з платними покупками всередині повинні класифікуватися категорією 18+.
Лутбокси або платні покупки в відеоіграх, які покращують певні ігрові характеристики, давно були предметом суперечок в різних країнах.
У таких іграх, як FIFA, Overwatch, League of Legends і Hearthstone лутбокси часто купували неповнолітні, і враховуючи непередбачуваність отриманого виграшу це явище хотіли прирівняти до азартних ігор.
Доволі жорстке рішення з приводу лутбоксів днями прийняли у німецькому бундестазі, — тепер всі гри з платними покупками повинні продавати з категорією 18+ на території Німеччини.
Таким чином влада країни хоче убезпечити дітей від покупки лутбоксів або «інших ігрових предметів».
Наприклад, у футбольному симуляторі FIFA 21 від компанії EA є популярний режим «Ultimate Team», в якому існують внутрішньоігрові покупки. Через це гра може отримати категорію 18+, що стане ударом по її продажам в різних країнах.
Якщо розробники хочуть знизити вікову категорію для своєї гри в Німеччині - вони мають відключати будь-які внутрішньоігрові покупки за замовчуванням.
Раніше британська організація Gambling Health Alliance закликала батьків бойкотувати лутбокси.
Ініціатори ідеї заявили, що відеоігри з лутбоксами можуть привести до залежності серед юних геймерів, що змушує їх жебракувати, позичати і красти.
В організації з’ясували, що кожен шостий геймер (15% з опитаних 611 підлітків у віці від 11 до 16 років) брав гроші у батьків без їх відома. В той же час, кожен десятий респондент без дозволу використовував чужу кредитну карту для покупки лутбоксів.
9% опитаних заявили, що позичали гроші для покупки призів у іграх і не могли їх повернути, а майже чверть учасників дослідження підтвердили, що витратили на лутбокси не менше $136.