Продати котика і ділянку на Марсі. Як можна заробляти криптовалюту у відеоіграх Play-to-Earn

Відеоігри та криптовалюта (Фото:finance.yahoo.com)
Заробітками в кіберспорті сьогодні нікого не здивуєш. Але в індустрії відеоігор розвивається абсолютно новий тренд під назвою Play-to-Earn, який дозволяє пересічним користувачам отримувати гроші безпосередньо від участі у грі.
Що таке Play-to-Earn?

Всі класичні відеоігри засновані на концепті Pay-to-Win або «плати заради перемоги». Іншими словами, мета таких відеоігор — змагатися з іноземними інвестиціями або іншими гравцями й отримувати від цього задоволення, попередньо заплативши розробнику за підписку/купівлю гри.
Так, сучасні відеоігри дозволяють геймерам заробляти завдяки торгівлі різними артефактами й участі в кіберспортивних змаганнях. Але сам ігровий процес не передбачає отримання реальної грошової винагороди і виведення коштів з гри.
За іншим принципом функціонують відеоігри з новим концептом Play-to-Earn (P2E) або «грай заради заробітку»: такі ігри розроблені на технології блокчейн, яка лежить в основі криптовалют та інших цифрових активів.
P2E-ігри відрізняються від класичних відеоігор наявністю моделі фінансової взаємодії з гравцем. Отримуючи ті чи інші цифрові активи за успіхи в грі, користувачі можуть зберігати їх на своїх гаманцях в очікуванні підвищення вартості цього активу. Найпопулярніші P2E-ігри мають власні маркери, якими можна торгувати на популярних криптовалютних біржах.
Ключовою складовою всіх P2E-ігор також є невзаємозамінні токени (NFT або non-fungible token). Як уже писав НВ Азарт, NFT — це колекційний цифровий актив, який розробили на основі блокчейн-технології Ethereum у 2017 році.
Суть NFT полягає в тому, що разом з будь-яким товаром покупець отримує унікальний набір символів, який гарантує його цінність. Кожна NFT-угода потрапляє в спеціальний реєстр, тому у користувачів є гарантія того, що вони володіють оригіналом віртуального об'єкта.
Які P2E-гри вже є?

Попри те, що концепт P2E ще в стадії розробки, подібних ігор сьогодні досить багато. На одній з найпопулярніших аналітичних платформ про криптовалюти і цифрові активи Coinmarketcap є окрема сторінка з токенами P2E-ігор.
Загалом на сайті ви можете знайти 119 таких токенів. Серед них — ті, які використовують у рольових P2E-іграх, спортивних симуляторах, стратегіях тощо
Наприклад, два найбільші токени за ринковою капіталізацією — Axie Infinity ($8,1 млрд) і Decentraland ($1,4 млрд) — стали основою для метавсесвіту P2E-гри Mars4, в якій можна купувати віртуальні ділянки на Марсі.
До речі, вартість одного токена Axie Infinity (AXS) за останні 7 днів виросла на 97% і зараз становить $129. Можливо, тому найпопулярнішою P2E-грою залишається однойменна Axie Infinity від в'єтнамського розробника Sky Mavis.
У цій грі користувачам пропонують розводити, купувати і розвивати пухнастих істот Axie. Гравці можуть виконувати завдання за допомогою своїх Axie і проводити між ними бої. Мета гри — отримати «маленьке любовне зілля» (small love potions або SLP), що дозволяє створювати нових Axie.
Зараз SLP торгуються на кріптобіржах по $0,08, а кілька місяців тому вартість цього токена піднімалася до 34 центів. Віртуальних істот Axie також можна продавати як NFT на спеціальному торговому майданчику.
За схожим принципом працює P2E-гра CryptoKitties (КриптоКошенята), в якій користувачам пропонують розводити віртуальних кішок шляхом схрещування різних видів. «Криптокошенята» з унікальними характеристиками продаються і купуються на NFT-маркетплейсах за реальні гроші.
Серед інших P2E-ігор є симулятор Формули-1, фентезі-футбол, колекційні карткові ігри, ігри-ферми, ігри-пісочниці та багато іншого.
Чи реально заробити на P2E-іграх?
Розробники подібних ігор заявляють, що грошовий оборот їхніх користувачів на добу становить десятки тисяч доларів. Гравці дійсно можуть заробляти непогані гроші, отримуючи цифрові активи в грі і торгуючи ними на криптовалютних платформах.
Але є кілька нюансів.
По-перше, для входу в одну з подібних відеоігор користувачі найчастіше повинні придбати певну кількість токенів і зберігати їх на власному рахунку.
По-друге, оскільки P2E-ігри побудовані навколо обороту цифрових активів, за продаж і обмін будь-яких токенів розробники можуть стягувати комісію.
Ну і, по-третє, вартість отриманих у грі токенів не є стабільною, як і курс будь-яких криптовалют. У разі масового виведення цифрових активів з гри і їх переведення у стабільніші монети — курс P2E-токенів може падати.
Але навряд чи ця новина може налякати будь-якого криптоінвестора.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.