Як проходить легалізація азартних ігор в Україні

Детальніше
Кількість виданих ліцензій:
40
Сума надходжень до бюджету:
1700 млн
грн

Заборона Китаю та глобальне визнання. Сім факторів, що вплинули на курс біткоїну у 2021 році

23 грудня 2021, 20:00
Підсумки року для біткоїну (Фото:greenbook.org)

Підсумки року для біткоїну (Фото:greenbook.org)

2021-й став роком чергових рекордів для біткоїну. За останні 12 місяців курс монети виріс більш ніж удвічі і досягав піку в $69 тис. Що на це вплинуло?

У 2021 році вартість біткоїну двічі досягала абсолютних максимумів: у квітні курс BTC піднімався вище за $63 тис., а в листопаді монету можна було продати по $69 тис.

Повторюючи тенденцію попередніх років, до кінця року курс біткоїну розпочав коригування на рівні $45-$50 тис.

Відео дня

Хоча деякі експерти обіцяли, що монета могла досягти позначки $100 тис. вже у 2021-му.

Видання The Economic Times зібрало сім факторів, які вплинули на курс біткоїну у 2021 році.

Заборона Китаю

Після весняного стрибка курс біткоїну опускався нижче за $30 тис. влітку 2021-го.

Паралельно з цим влада Китаю почала вживати жорсткіші заходи щодо криптовалюти. Зокрема, Державна електромережна корпорація Китаю (SGCC) вимагала припинити майнінг криптовалют у всіх регіонах країни.

Також обговорювалася можливість заборони зберігання біткоїну.

Засновник криптобіржі BTC China Боббі Лі заявив, що влада КНР оголосила війну біткоїну через "небажання мати справу з нерегульованим фінансовим продуктом".

Масове визнання та інституційне прийняття

Попри проблеми в Китаї, у 2021-му кілька великих міжнародних компаній публічно повідомили про використання біткоїну, підвищивши тим самим рівень легальності криптовалюти.

Однією з компаній була Microstrategy, де заявили про розширення свого криптопортфеля. Про інвестиції в біткоїн також заявляв Ілон Маск, чиї електрокари навіть продавали за цю криптовалюту.

У якості різдвяного подарунку для криптоспільноти, в кінці року у Visa заявили про партнерство з 60 провідними криптоплатформами, які допоможуть споживачам створити інфраструктуру "конвертації та використання цифрової валюти у 80 мільйонах торгових точок по всьому світу".

Легалізація у Сальвадорі

На початку вересня влада Сальвадора визнала біткоін легальним платіжним засобом. Але використання криптовалюти на державному рівні не сподобалося деяким експертам.

Один із засновників криптовалюти Ethereum Віталік Бутерін заявив, що примусова інтеграція цифрових активів суперечить ідеалам свободи.

Бутерину не сподобалося те, що закон про легалізацію припускав обов'язкове прийняття цифрових активів комерційними компаніями.

Аналітики припускали, що 2022-го як мінімум п'ять країн мають легалізувати біткоїн.

Біржові фонди біткоїну

Значну підтримку BTC також створили біржові фонди.

Активи одного із них — Bitcoin Strategy ETF — перевищили $1 млрд у жовтні 2021-го. Цей фонд також став першим в історії, заснованим на біткоін-ф'ючерсах товарної біржі Чикаго (CME Group) та схвалений Комісією з цінних паперів та бірж (SEC).

Поява цих бірж може означати, що ринок сприймає цей спірний, але неминучий клас інвестиційних активів.

Неоднозначні правила

Ще одним ударом для BTC було запровадження спекулятивних норм регулювання в деяких країнах, включаючи Індію.

У країні зробили ставку на розвиток цифрових активів державного банку (CBDC), але приватні криптовалютні гравці продовжують просити підтримку.

Крім цього, восьмого грудня керівники восьми великих криптоплатформ вперше давали свідчення перед Комітетом з фінансових послуг Палати представників США, що також збіглося з періодом зниження курсу біткоїну.

Оновлення Taproot

Недоліками біткоїну порівняно з іншими криптовалютами вважали вищу комісію за транзакції та нижчу швидкість транзакцій.

Щоб вирішити цю проблему, розробники випустили оновлення Taproot. Крім вирішення питання обробки транзакцій, Taproot також має зробити блокчейн біткоїну більш підходящим для смарт-контрактів, NFT та DeFi.

Максимальної вартості $69 тис. біткоїн досяг саме напередодні релізу цього оновлення у середині листопада.

Глобальний страх

Попри гарні показники навесні, у серпні, жовтні та листопаді, у середині та до кінця року індекс страху та жадібності біткоїну не виходив із зони "страху" і "надзвичайного страху".

Серед причин скорочення обсягу інвестицій у цифрові активи експерти виділяли нестабільність криптовалют та проблеми з їх регулюванням у різних країнах.

У той же час довгострокові інвестори дуже оптимістичні щодо BTC в майбутньому.

Показати ще новини
Радіо НВ
X