Як проходить легалізація азартних ігор в Україні

Детальніше
Кількість виданих ліцензій:
40
Сума надходжень до бюджету:
1700 млн
грн

Вчені назвали головну проблему ігроманів. Це підтвердив експеримент з ігровими автоматами

20 березня 2021, 07:50

Психологи з Кельнського університету визначили, чому люди із залежністю від азартних ігор найчастіше вибирають стратегії програшу. Виявляється, справа полягає у їх прагненні отримати максимальну винагороду.

Вчені провели експеримент з ігровими автоматами на двох контрольних групах - 23 гравцях із залежністю і 23 людях, у яких не було пристрастей до азартних ігор. Всі піддослідні були чоловіками.

Відео дня

В межах цього експерименту учасники повинні були вибрати одну з чотирьох стратегій гри, від якої залежать виграші. Наприклад, учасники експерименту могли постійно вибирати тільки ті стратегії, які раніше вже приносили виграші або ризикувати, пробуючи інші стратегії.

Обидві групи виграли приблизно однакові суми грошей, однак, група гравців із залежністю значно рідше вибирала нові стратегії і користувалася тільки тими варіантами, які раніше були успішними.

Психологи дійшли висновку, що прагнення до отримання максимального винагороди і відмова від використання нових стратегій у проблемних гравців пов'язані з дофаміну, - гормоном, який відповідає за отримання задоволення і формування залежностей від нього.

«Психічний розлад, пов'язаний з азартними іграми, представляє науковий інтерес, зокрема тому, що ця залежність не пов'язана з конкретною речовиною», - зазначив один з авторів дослідження професор Ян Петерс.

Однак, у попередніх дослідженнях підвищення рівня дофаміну надавало позитивний ефект на стратегії проблемних гравців. Вчені заявляють, що для спрямованого вивчення цієї залежності треба провести додаткові дослідження.

Раніше дитячий і сімейний психолог Катерина Гольцберг розповідала НВ про причини ігрової залежності, її наслідки та способи лікування.

Показати ще новини
Радіо НВ
X