Як проходить легалізація азартних ігор в Україні

Детальніше
Кількість виданих ліцензій:
40
Сума надходжень до бюджету:
1700 млн
грн

Релігія проти азарту: рада церков України виступила проти зниження податків для грального бізнесу

4 березня 2021, 13:00

Всеукраїнська рада церков назвав законопроект 2713-д «цинічною спробою лобізму в інтересах власників грального бізнесу в Україні». Представники релігійних спільнот закликали Верховну Раду відмовитися від зниження податків для операторів азартних ігор.

Минулого тижня Фінансовий комітет Верховної Ради України схвалив законопроект 2713-д, який знижує податкові ставки для грального бізнесу.

Цей законопроект передбачає оподаткування всіх виграшів в азартні ігри, розміром більше 48 тис. грн, а також встановлює податок на дохід (GGR) у розмірі 10%.

Відео дня

2713-д розглядатимуть в сесійному залі Верховної Ради 4 березня.

За пару днів до голосування за цей законопроект Всеукраїнська рада церков виступила проти зниження податків для грального бізнесу.

"Висловлюємо своє глибоке обурення законодавчою ініціативою (проєкт № 2713-д), яка може призвести до ще більшого поширення серед населення Україні залежності від азартних ігор і лотерей, зубожіння та руйнації українських сімей через згубні наслідки ігроманії", - зазначено в повідомленні ради церков, яке підписав голова УГКЦ Святослав Шевчук.

Представники релігійних спільнот України назвали цей законопроект «цинічною спробою лобізму в інтересах власників грального бізнесу», додавши, що таке рішення позбавляє бюджет країни передбачених раніше надходжень.

«Саме високе оподаткування азартних ігор і лотерей, і, як наслідок, мінімізація доступу до них широких верств населення, було ключовим аргументом ініціаторів легалізації грального бізнесу. Така непослідовність викликає у багатьох віруючих громадян не тільки подив, але й справедливе обурення», - заявили в раді церков.

Автори цієї заяви закликали Верховну Раду відмовитися від зниження податків для операторів азартних ігор, аргументуючи це розвитком ігроманії у багатьох українців і відсутністю економічної вигоди для країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X