Як проходить легалізація азартних ігор в Україні

Детальніше
Кількість виданих ліцензій:
40
Сума надходжень до бюджету:
1700 млн
грн

Сатоші та мільйон біткоїнів. Суд США ухвалив вирок чоловіку, який називає себе творцем криптовалюти

7 грудня 2021, 18:28
Крейг Райт (Фото:financemagnates.com)

Крейг Райт (Фото:financemagnates.com)

Федеральний суд Флориди зобов’язав 51-річного інформатика з Австралії виплатити $100 млн сім'ї його покійного партнера. Обидві сторони стверджують, що йдеться про автора криптовалюти біткоїн, який носить псевдонім Сатоші Накамото.

У середині листопада 2021 року американський суд почав розглядати позов Айри Клеймана проти Крейга Райта. Клейман стверджує, що його брат Девід, який загинув у 2013-му, разом із відповідачем були співавторами блокчейн-платформи та криптовалюти біткоїн.

Відео дня

51-річний учений-інформатик з Австралії Крейг Райт раніше заявляв, що саме він є творцем криптовалюти, і знову підтвердив це в суді.

Сім'я Клеймана захотіла, щоб Райт повернув право власності на половину від 1,1 млн біткоїнів, які належать першому майнеру BTC та автору статті Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System від 31 жовтня 2008-го Сатоші Накамото.

За актуальним курсом, 550 тис. біткоїнів це приблизно $28,4 млрд.

За словами позивача, Девід Клейман допоміг Крейгу Райту створити ранню технологію блокчейн та інтелектуальну власність на неї вартістю $252 млрд. Відповідач заявив, що це сфабрикована інформація, і не існує жодних документальних свідчень подібного партнерства з Клейманом.

У травні 2019-го, використовуючи англійський закон про наклеп, Райт почав подавати до суду проти людей, що звинувачували його в брехні і казали, що він не є творцем BTC. Серед цих людей був і співзасновник блокчейн-платформи Ethereum Віталік Бутерін, який називав Райта шахраєм.

Багато представників криптоспільноти також скептично ставляться до заяв Крейга Райта.

Суд відкинув більшість звинувачень проти відповідача, але зобов’язав його виплатити позивачу $100 млн, які він незаконно привласнив собі через компанію W&K Info Defense Research LLC, де Райт працював разом із Девідом Клейманом.

«Я ніколи в житті не відчував такого полегшення», — заявив Райт після вироку і додав, що рішення суду підтверджує його причетність до створення біткоїну. «Судді, очевидно, вважали, що це так, бо інакше компенсації не було б».

Крейг Райт також заявив, що не подаватиме апеляцію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Advertisement
Показати ще новини
Радіо НВ
X