Азартна драма. Голландець виграв суд у національної лотереї, а потім украв $3 млн

5 січня 2022, 15:30

Голландський суд визнав винним у розтраті 2,8 млн євро (майже $3,2 млн) 41-річного чоловіка, який раніше виграв справу про дезінформацію проти національної лотереї Нідерландів.

Суд міста Зволле виніс вирок 41-річному Ферді Роету у справі про розкрадання 2,8 млн євро у фонду Loterijverlies.nl, який він раніше заснував.

Цей фонд допоміг Роету виграти іншу справу проти національної лотереї Нідерландів, яку звинуватили у дезінформації та навмисному введенні в оману гравців. Роет з'ясував, що організатори лотереї публікували неточну інформацію щодо шансів на перемогу.

Відео дня

Фонд Loterijverlies.nl збирав пожертвування для судового розслідування, яке тривало сім років. До ініціативи приєдналися 23 тис. користувачів, сподіваючись отримати компенсацію від суду. Після рішення суду на користь фонду до нього приєдналося ще 194 тис. гравців.

Але через кілька років з'ясувалося, що Роет у власних цілях розпоряджався коштами фонду і виставляв йому завищені рахунки за послуги від своєї ж компанії на острові Мен. Судді заявили, що Роет перетворив фонд на «власну скарбничку».

Кілька років тому завдяки позиці на кілька мільйонів доларів, яку Роет оформив через офшорну компанію-прокладку, він купив собі розкішну віллу та жовтий Lamborghini.

2017-го його усунули з посади голови фонду, а вже через рік заарештували на вимогу голландської податкової служби FIOD. Його звинуватили у розкраданні коштів фонду та податковому шахрайстві, а під час обшуку в одному з його будинків знайшли Rolls-Royce.

Учасники Loterijverlies.nl, як і раніше, чекають на свої компенсації.

Показати ще новини
X