Дитячий гемблінг. Влада Іспанії хоче заборонити лутбокси у відеоіграх

24 лютого 2021, 11:51

Іспанський регулятор азартних ігор запропонував обмежити або повністю заборонити лутбокси у відеоіграх, а також прирівняти їх до гемблінгу. Інші європейські країни також планують заборонити цей вид платних подарунків у відеоіграх.

Лутбокси - це певні призи у відеоіграх, які покращують характеристики героя/команди тощо, і які потрібно купувати за реальні гроші.

Особливу популярність лутбокси знайшли у відеоіграх FIFA, Overwatch, League of Legends, Hearthstone тощо.

Відео дня

Через те, що лутбоксами часто користуються неповнолітні гравці, в деяких країнах пропонують заборонити цей вид послуг у відеоіграх. Крім того, користувачі не знають, що саме їм попадеться в лутбоксі, тому їх також хочуть прирівняти до одного з видів азартних ігор.

Нещодавно іспанський регулятор гемблінгу Dirección General de Ordenación del Juego назвав лутбокси видом азартних ігор, і запропонував обмежити їх, оскільки такі платні функції є приблизно в третині гральних мобільних додатків.

«Це юридичне визначення, відоме і засвоєне всіма організаціями, що займаються азартними іграми і ставками, також можна застосувати до лутбоксів. І це не залежить від того, чи є така нагорода візуальним поліпшенням відеоігри або конкурентною перевагою для гравця, який її отримує», - заявили представники регулятора азартних ігор Іспанії.

Якщо лутбокси прирівняють до азартних ігор - розробників відеоігор з цими видами платних призів можуть зобов'язати отримувати відповідні ліцензії.

Рішення з приводу лутбоксів в Іспанії повинні прийняти до 31 березня 2021-го.

Нагадаємо, раніше Британська організація Gambling Health Alliance закликала батьків бойкотувати лутбокси.

Ініціатори ідеї заявили, що відеоігри з лутбоксами можуть привести до залежності серед юних геймерів, що змушує їх жебракувати, позичати і красти.

В організації з'ясували, що кожен шостий геймер (15% з опитаних 611 підлітків у віці від 11 до 16 років) брав гроші у батьків без їх відома. В той же час, кожен десятий респондент без дозволу використав чужу кредитну карту для покупки лутбоксов.

9% опитаних заявили, що позичали гроші для покупки призів в іграх і не могли їх повернути, а майже чверть учасників дослідження підтвердили, що витратили на лутбокси не менше $136.

Показати ще новини
Радіо NV
X