«Зберігати гроші в доларах небезпечно». Відомий фінансовий аналітик прогнозує складні часи для американської валюти

Новини

22 квітня 2023, 09:45

Чарльз Неннер, фінансовий аналітик, який понад десять років очолював відділ ринкового таймінгу в Goldman Sachs, попередив про кінець гегемонії долара та її наслідки для США.

На думку Неннера, блок БРІКС і вплив Саудівської Аравії покінчать з доларом як резервною валютою, і це може викликати масове бажання інвесторів перемістити свої капітали в «безпечне місце».

Долар США буде підірваний як резервна валюта, констатує Неннер.

Раніше він заявляв, що долар виживе, але нещодавно змінив свою думку, заявивши, що падіння долара США вже почалося.

«Я говорив, що долар встоїть, але не більше того. Він дійсно в біді. Насправді немає жодних причин для того, щоб перебувати в доларі», — заявив Неннер у своєму інтерв'ю виданню USA Watchdog.

На думку фінансового аналітика, нещодавні ініціативи блоку БРІКС, до якого входять Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка, зіграють особливу роль у процесі повалення гегемонії долара як світової резервної валюти. Їм у цьому допомагає Саудівська Аравія, констатує Неннер.

Експерт вважає, що падіння долара матиме низку наслідків для США. Інші країни почнуть позбуватися американських казначейських зобов’язань і тікатимуть в інші активи, включно зі сріблом і золотом.

«У нас буде поганий долар, — пояснює Неннер. — А отже, люди будуть скидати свої цінні папери. Якщо Китай і Росія будуть скидати свої американські облігації, у вас виникнуть проблеми».

За словами експерта, це означає і те, що і більш дрібні інвестори перестануть вірити в долар. «Може початися втеча в безпечне місце», — підкреслює Неннер.

Китай є одним із найбільших власників американських казначейських облігацій, володіючи американськими облігаціями на суму 867 мільярдів доларів, що становить трохи більше ніж 10% від загальної частки боргу США, одразу за Японією.

Інші аналітики також нещодавно передбачали загибель долара США.

Джеффрі Такер, відомий економіст і лібертаринець, нещодавно заявив, що долар США перебуває на переломному етапі і що він більше не буде головною валютою світу.

Американський економіст Нуріель Рубіні також говорив у недавніх інтерв'ю, що світова економіка перейде до біполярної системи, використовуючи китайський юань як альтернативу долару США.

Інші новини

Всі новини