Як проходить легалізація азартних ігор в Україні

Детальніше
Кількість виданих ліцензій:
40
Сума надходжень до бюджету:
1700 млн
грн

Польща, Італія чи Франція? Кого букмекери вважають першим претендентом на вихід із ЄС

1 грудня 2021, 21:12

Британські та міжнародні букмекери пропонують робити ставки на вихід країн із Європейського Союзу. Аналітики бетингових компаній вважають, що перший претендент — Італія, а другий — Греція.

Після опублікованих результатів референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу медіа часто писали про наступних претендентів на вихід.

Наприклад, влітку 2016-го кореспондент Washington Post на роль цих претендентів розглядав Швецію, Данію, Грецію, Нідерланди, Угорщину та Францію.

Відео дня

Інтерес до теми настільки зріс, що вже до дати офіційного виходу Великої Британії з ЄС — 1 лютого 2020-го — у основних претендентів на наступний " exit" були свої усталені коефіцієнти серед букмекерів.

Сьогодні, за даними аналітичної платформи oddschecker.com, найбільша ймовірність залишити ЄС в Італії. Це усереднений результат коефіцієнтів на відповідну ставку серед 24 британських та міжнародних бетингових платформ.

oddschecker.com
Фото: oddschecker.com

З липня 2020 року в Італії існує партія "Italexit", яка виступає за вихід країни з ЄС, і яка утворилася з євроскептиків Руху п'яти зірок. Але поки що особливого успіху в італійському Сенаті представники Italexit не досягли.

Другий претендент на вихід із ЄС, на думку букмекерів, — Греція. Як одна з перших країн, яка постраждала від Європейської боргової кризи, Греція обговорювалася як можливий колишній учасник Євросоюзу ще на початку 2015-го.

Попри це, сьогодні Греція підтримує європейську політику щодо мігрантів та нульових вуглецевих викидів, і останнім часом жодних гучних заяв про можливий вихід цієї країни з ЄС не було.

На третьому місці у цьому списку опинилася Польща, де кілька місяців тому місцевий Конституційний суд наділив польське законодавство «пріоритетом над правом Євросоюзу на території країни», викликавши тим самим протести в центрі Варшави.

Польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецкі — з консервативної партії Право та справедливість — підтримав рішення суду та заявив, що «власні права Польщі варто поважати, але додав, що «місце Польщі було і залишиться всередині європейської сім'ї народів».

Вже 30 листопада Моравецкі сказав, що роз'єднати ЄС намагається «Кремль та його союзники».

Четвертим претендентом бетингові аналітики вважають Францію, де розмови про «frexit» розпочалися перед президентськими виборами у 2017-му.

Майже за п'ять років після вибору «проєвропейського» Макрона, професор факультету політики та міжнародних відносин Оксфордського університету Джованні Капочча пише, що «пнтиєвропейська риторика у французькому електораті зараз поширена ще більше».

Замикає цю п'ятірку Чехія, де президент Мілош Земан закликав до референдуму про членство країни у ЄС та НАТО ще у 2016-му, але парламент відкинув цю пропозицію. Згідно з результатами дослідження інституту CVVM, опублікованими у квітні 2016-го, лише 25% чехів задоволені політикою Європи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X