Як проходить легалізація азартних ігор в Україні

Детальніше
Кількість виданих ліцензій:
40
Сума надходжень до бюджету:
1700 млн
грн

Які податки буде платити гральний бізнес? Депутати Верховної Ради схвалили новий законопроект

26 лютого 2021, 09:43

Фінансовий комітет Верховної Ради України схвалив законопроект, який знижує податкові ставки для грального бізнесу. Чиновники домовилися про податок на дохід, податок на прибуток і податок на виграш.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податків та бюджету прийняв законопроект, який передбачає зниження податкових ставок для грального бізнесу.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Комітету Данило Гетманцев.

Відео дня

«Переглянули рішення Комітету щодо проекту про оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор і лотерей, і вирішили внести на заміну новий законопроект 2713-д, який, у свою чергу, передбачає: оподаткування виграшів (більше 8 мінімальних заробітних плат); додавання на всі види діяльності єдиної ставки податку на дохід - 10% від валового грального доходу», - написав Гетманцев.

Цей законопроект передбачає оподаткування всіх виграшів у азартні ігри, розміром більше 48 тис. грн.

Крім податку на дохід (GGR) у 10% зберігається і податок на прибуток, - він становить 18%.

Ініціатор цього законопроекту - член Комітету і голова підкомітету з питань організації та оподаткування грального бізнесу Олег Марусяк - також пропонує скасувати потрійну плату за ліцензії і нульову ставку податку на дохід.

За його словами, для іноземних інвесторів така вартість ліцензій є занадто високою.

Схвалений Комітетом законопроект тепер повинні розглянути на черговій сесії Верховної Ради.

Нагадаємо, вже дві компанії в Україні заплатили в бюджет гроші за отримання ліцензії на онлайн-казино. Вартість такої ліцензії становить 6500 мінімальних зарплат (39 млн грн або $1,4 млн з урахуванням мінімальної зарплати в 6000 грн на перше січня 2021-го).

Ця сума виплачується щорічно протягом п'яти років, по 7,8 млн грн на рік. Однак, до введення системи онлайн-моніторингу, яка передбачена законом, оператори азартних ігор повинні платити щорічну суму у трикратному розмірі, що становить 23,4 млн грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X