Які податки буде платити гральний бізнес? Депутати Верховної Ради схвалили новий законопроект
Фінансовий комітет Верховної Ради України схвалив законопроект, який знижує податкові ставки для грального бізнесу. Чиновники домовилися про податок на дохід, податок на прибуток і податок на виграш.
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податків та бюджету прийняв законопроект, який передбачає зниження податкових ставок для грального бізнесу.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Комітету Данило Гетманцев.
«Переглянули рішення Комітету щодо проекту про оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор і лотерей, і вирішили внести на заміну новий законопроект 2713-д, який, у свою чергу, передбачає: оподаткування виграшів (більше 8 мінімальних заробітних плат); додавання на всі види діяльності єдиної ставки податку на дохід - 10% від валового грального доходу», - написав Гетманцев.
Цей законопроект передбачає оподаткування всіх виграшів у азартні ігри, розміром більше 48 тис. грн.
Крім податку на дохід (GGR) у 10% зберігається і податок на прибуток, - він становить 18%.
Ініціатор цього законопроекту - член Комітету і голова підкомітету з питань організації та оподаткування грального бізнесу Олег Марусяк - також пропонує скасувати потрійну плату за ліцензії і нульову ставку податку на дохід.
За його словами, для іноземних інвесторів така вартість ліцензій є занадто високою.
Схвалений Комітетом законопроект тепер повинні розглянути на черговій сесії Верховної Ради.
Нагадаємо, вже дві компанії в Україні заплатили в бюджет гроші за отримання ліцензії на онлайн-казино. Вартість такої ліцензії становить 6500 мінімальних зарплат (39 млн грн або $1,4 млн з урахуванням мінімальної зарплати в 6000 грн на перше січня 2021-го).
Ця сума виплачується щорічно протягом п'яти років, по 7,8 млн грн на рік. Однак, до введення системи онлайн-моніторингу, яка передбачена законом, оператори азартних ігор повинні платити щорічну суму у трикратному розмірі, що становить 23,4 млн грн.