Легалізація під загрозою? Що відбувається з призначенням членів Комісії з азартних ігор

Легалізація азартних ігор в Україні (Фото:lawstrust.com)
Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) закликає терміново вирішити проблему з призначенням нових членів. Для цього потрібно внести поправки до профільного закону, один з пунктів якого порушує Конституцію.
«Одне з найпроблемніших питань, що може сильно вплинути на розвиток ринку, — теоретична зупинка роботи Комісії в кінці жовтня. Основна причина — закінчення контрактів у членів Комісії. Їх призначили на один рік», — заявив перший заступник глави консультаційно-експертної ради КРАІЛ Борис Баум.
За його словами, Кабмін раніше мав оголосити конкурс на відповідні посади, але цього досі не сталося, і зараз «Кабмін не хоче брати відповідальність на себе».
Проблема полягає у тому, що торік під час формування КРАІЛ членів Комісії набирали за держконтрактами. Така процедура не передбачала формування конкурсної Комісії.
Новий набір КРАІЛ треба буде проводити відповідно до старого регламенту: створення конкурсної Комісії, проведення конкурсу та відбір усіх членів.
Однак, за словами голови Всеукраїнської асоціації гемблінгу (UGC) Антона Кучухідзе, в профільному законі Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор є два пункти, що ускладнюють створення конкурсної Комісії.
«Згідно з законом, Комітет Верховної Ради України формує відбіркову комісію для відбору членів та голови КРАІЛ. Це порушення Конституції, оскільки Верховна Рада не має повноважень щодо створення конкурсної Комісії», — заявив Кучухідзе. «Законодавча влада має прерогативу політичних рішень з формування всього уряду, але ніяк не подальшого проведення конкурсів для призначення керівників будь-якого органу виконавчої влади, включно з КРАІЛ».
Вирішення цієї проблеми Кучухідзе бачить в ухваленні раніше запропонованого законопроекту 5207−1, який передбачає виключення третього пункту сьомої статті.
«Було б добре, якби депутати довели цю історію до кінця і навели лад у законодавстві», — говорить глава UGC.
Нагадаємо, нещодавно Вищий антикорупційний суд взяв під варту члена КРАІЛ Євгена Гетьмана, якого підозрюють в одержанні неправомірної вигоди в розмірі $90 тис. Представники НАБУ також провели обшуки у офісі КРАІЛ у Києві за адресою вулиця Бориса Грінченка, 3.
«Піднявся галас навколо останніх новин, пов’язаних з КРАІЛ. Краще вмикати логіку, а не емоції і переставати таврувати через одну людину цілу сферу», — пояснив ситуацію з обшуками в КРАІЛ Антон Кучухідзе.
За його словами, у нинішньої влади немає недоторканних людей, тому «нікого покривати не будуть, а правоохоронні органи мають робити свою роботу у межах повноважень».
«Чи будуть останні новини навколо КРАІЛ бити по реформі? Звичайно ж ні. Через одну людину державна машина не зупиниться, враховуючи, що дуже багато позитиву від самої легалізації азартних ігор», — заявив Кучухідзе.
