Ніяких договірняків. FIFA і ООН боротимуться з нелегальними ставками на футбол

19 березня 2021, 14:00

Міжнародна футбольна асоціація FIFA і Управління ООН з наркотиків і злочинності запустили «Глобальну програму сумлінності» для боротьби з договірними матчами і нелегальними ставками. Всіх членів FIFA навчать, як протистояти цьому.

Нова колаборація FIFA і ООН передбачає навчання всіх учасників і надання їм інструментів для боротьби з матчами з фіксованим результатом.

Українська асоціація футболу є членом FIFA з 1992 року.

Відео дня

За даними Міжнародної асоціації із забезпечення чесності спортивних ставок (IBIA), кількість підозрілої активності у ставках на спортивні події збільшилася на 48% в період з 2019-го по 2020-й. Одноразові випадки незаконних ставок збільшилися до 25%.

У футболі кількість таких ставок виросла приблизно на 25%.

За словами президента FIFA Джанні Інфантіно, договірні матчі - це реальна проблема, яка загрожує цілісності і авторитету футболу у багатьох країнах світу.

«Глобальна програма чесності FIFA є ще одним важливим кроком для захисту чесності футболу. Це відіграє важливу роль у навчанні і розвитку здібностей асоціацій-членів допомагати боротися з договірними матчами на місцевому рівні», - заявив Інфантіно.

В межах співпраці FIFA і ООН організатори проведуть серію семінарів для кожної окремої футбольної конфедерації. Перший навчальний курс вже отримала Азіатська футбольна конфедерація на початку березня 2021-го.

Крім цього, у FIFA також оголосили про запуск «Платформи спільноти співробітників сумлінності», - онлайн-ініціативи, яка дозволить призначати спеціальних співробітників з питань договірних матчів у міжнародні асоціації футболу.

Показати ще новини
X