Шалені гроші. Як величезний джекпот може зламати вам життя
Джекпоти в азартних іграх можуть сягати сотень мільйонів доларів. Але не всім переможцям вдавалося витратити ці гроші дотепно. Представляємо кілька найбожевільніших історій людей, які раптово стали мільйонерами і так само раптово втратили все.
Нещодавно в Україні підтвердили перші виплати найбільшого джекпоту національної лотереї Супер Лото: житель Донецької області виграв більше 33 млн грн.
А абсолютний рекорд джекпоту в світовій історії було встановлено в 2016-му в американській лотереї Powerball, — тоді власники трьох виграшних квитків розділили між собою $1,586 млрд.
Сьогодні щодня щасливчики з різних куточків планети виграють божевільні суми в азартні ігри. Але далеко не всі з них в змозі правильно витратити і, тим паче, примножити отримані гроші.
У зв’язку з цим представляємо кілька найбожевільніших способів витратити величезний джекпот.
Батько легалізації

Кілька років тому влада Канади легалізувала марихуану з рекреаційною метою на території своєї країни.
Але мало хто знає, що це досягнення пов’язане з одним переможцем національної лотереї: в листопаді 2013 року такий собі Боб Ерб виграв $25 млн, купивши щасливий квиток Lotto Max.
Будучи звичайним будівельником з канадської глибинки, Ерба мав пристрасть до вживання марихуани, і майже весь свій виграш він витратив на спонсорування кампанії з її легалізації в Канаді.
За п’ять років мрія Ерба здійснилася, але багато хто і досі не знає про його внесок в цю історію.
Проклятий виграш

Сумніша історія сталася з американцем Вільямом Бадом Постом, який в 1988 році виграв $16,2 млн у лотереї штату Пенсільванія.
Відразу ж після отримання першої виплати Пост почав інвестувати гроші в різний сімейний бізнес, купувати дорогі подарунки своїм близьким і витрачати виграш на нерухомість, автомобілі, літаки
Незабаром після виграшу брат переможця влаштував замах на його вбивство, сподіваючись забрати решту суми собі. Спроба не вдалася, чого не можна сказати про судовий позов однієї з його дружин, яка відсудила у Поста майже половину виграшу.
Всього за один рік володар джекпота не тільки примудрився витратити всю суму, а й залишився винен понад один мільйон доларів. Пізніше Пост потрапив до в’язниці за погрози розправи колектору, а останні роки свого життя він доживав на соціальні виплати, розміром $450 на місяць.
«Щасливчик» помер у 2006 році у віці 66 років від респіраторного захворювання.
Тимчасова розкіш

Джекпот в 11 млн канадських доларів ($8,84) канадка Шерон Тірабассі виграла 2004-го, коли вона жила на державну допомогу.
Величезному виграшу відразу знайшлося застосування: Тірабассі почала допомагати друзям і знайомим, які жили в бідності, роздавала гроші своїй родині, оплачувала людям житло, тюремні застави
Для себе переможниця купила нерухомість, кілька дорогих автомобілів, ексклюзивних речей і подорожей до Флориди, Лас-Вегаса, на Кариби.
Вже за кілька років такого життя Тірабассі повернулася до того, з чого починала — роботи водієм автобуса і життя в орендованій квартирі з невеликим залишком виграшу на рахунку.

Витрачати, витрачати і ще раз витрачати

У 1961 році 26-річна дочка британського шахтаря Вівіан Ніколсон виграла в національну лотерею 152,3 тис. фунтів-стерлінгів. У перерахунку на сьогоднішній курс це трохи більше 3,2 млн фунтів-стерлінгів.
Після свого виграшу Ніколсон і її перший чоловік заявили, що вони збираються «витрачати, витрачати і ще раз витрачати» отримані гроші.
Фраза згодом стала культовою, а Ніколсон дотрималася обіцянки й купувала все, що було можна купити у Британії початку 1960-х.
Після п’яти років придбання машин, коштовностей, одягу і нерухомості Вівіан втратила кількох чоловіків, лікувалася від алкоголізму, а пізніше зізнавалася, що їй було вкрай важко впоратися з несподіваною появою багатства в її житті.
Останні роки свого життя Вівіан проводила на 300 фунтів-стерлінгів соціальної допомоги на місяць і померла в 2015-му у віці 79 років.