Як проходить легалізація азартних ігор в Україні

Детальніше
Кількість виданих ліцензій:
40
Сума надходжень до бюджету:
1700 млн
грн

Майже $100 млрд. Дохід від азартних ігор у Європі зріс у 2021 році

24 грудня 2021, 12:30
Доходи від грального бізнесу у Європі (Фото:СС)

Доходи від грального бізнесу у Європі (Фото:СС)

Загальний дохід від азартних ігор у Європі зріс на 7,5% у 2021 році. Найбільше зростання продемонстрував онлайн-ринок.

За даними Європейської асоціації азартних ігор та ставок (EGBA), у 2021 році загальний дохід від азартних ігор у Європі склав $98,5 млрд, що на 7,5% більше, ніж минулого року.

Проте, дохід гральних компаній, як і раніше, відстає на 32% від допандемійних показників 2019-го. Найбільше зростання продемонстрував онлайн-ринок — за рік він виріс на 19%.

Відео дня

"Тенденція зростання європейського ринку онлайн-гемблінгу зберігається, але залишається значний потенціал для онлайн-розвитку на таких ринках, як Франція, Німеччина, Італія та Іспанія, де частка онлайн-ринку у загальному ринку азартних ігор все ще відносно невисока", - заявили в EGBA.

Нагадаємо, за даними сервісу моніторингу відкритих даних Opendatabot, бюджет України отримав лише 18% запланованих доходів від грального бізнесу у 2021 році.

«У цих даних є важлива помилка. По-перше, за останніми даними, бюджет отримав 1,506 млрд грн доходів від ліцензування грального бізнесу», - прокоментував голова Всеукраїнської ради гемблінгу (UGC) Антон Кучухіде.

За його словами, запланована раніше Кабміном цифра у 7,443 млрд грн також виконана: "У організатора азартних ігор є право оплачувати ліцензію за п'ять років одразу або робити платежі щороку. Якщо помножити отриману цифру в 1,5 млрд грн на п'ять, то вийде 7,5 млрд грн, які держава так чи інакше отримає. Оператори зобов'язані виплатити ці гроші".

Загалом в Україні нарахували 28 брендів-організаторів азартних ігор, які отримали кілька десятків ліцензій, не рахуючи ліцензії для b2b-компаній. Найбільші з цих брендів - First, Win та Favbet.

Показати ще новини
Радіо НВ
X