Як заробляти $ 2000 на місяць в онлайн-покері? Інтерв'ю з досвідченим гравцем
НВ Азарт поспілкувався з професійним гравцем в онлайн-покер і дізнався всі тонкощі повсякденного заробітку грошей у цій грі.
Азартні ігри — це не засіб заробітку, а один з видів розваги, який передбачає усвідомлену витрату грошей без будь-яких гарантій їх повернення.
Дещо по-іншому йдуть справи з покером: сьогодні між азартним і спортивним покером є чіткі межі, які дозволяють професійним гравцям створювати покерні школи та вигравати турніри з величезними призовими фондами.
За останні кілька років багато професіоналів також перекочувало в звичайний «комерційний» покер в інтернеті: сьогодні існують сотні різних кімнат для онлайн-покеру, які дозволяють гравцям змагатися між собою на гроші.
У більшості своїй подібні онлайн-платформи орієнтовані на новачків, тому компанії-оператори покеру вводять різні обмеження для того, щоб професійні гравці не могли вигравати дуже часто.
Один з таких гравців — Сергій, 25-річний житель Дніпра, який на правах анонімності розповів нам про своє захоплення онлайн-покером, що переросло у повсякденну роботу.
З чого все почалося?

Сергій почав цікавитися покером близько 10 років тому, коли в Україні тільки набирала популярність найбільша платформа для онлайн-покеру PokerStars.
«Уже в старшій школі від брата мені дістався дорогий набір для покеру зі справжніми фішками й красивими гральними картами. Під час ігор з друзями і близькими всі ставилися до цього несерйозно, постійно робили великі ставки, але мені було цікаво обіграти всіх і забрати, нехай навіть умовний, банк», — згадує Сергій.
Його захоплення онлайн-покером також починалося з умовних фішок: на сайті PokerStars та інших схожих платформах є можливість грати без внесення грошових депозитів.
«Мені було цікаво вчитися і дізнаватися більше про покер, навіть без реальних виграшів. Я почав читати літературу, — першими були книги „Теорія покеру“ і „Велика гра“ Девіда Скланскі. Але незабаром я зрозумів, що будь-яке навчання не має сенсу без практики. Та й в онлайн-покері є свої важливі особливості», — розповідає гравець.
Уже в студентські роки Сергій почав робити перші ставки на гроші, розробляв власні стратегії, дізнавався новинки про світ покеру на профільних форумах і купував спеціальне ПЗ для гри.
Історія Сергія пов’язана, радше, не з азартом, а з бажанням розвиватися і заробляти не так, як всі: на третьому курсі навчання в Київському політехнічному інституті він вирішив відмовитися від вищої освіти і переїхав додому, де разом з братом почав «майнити» криптовалюту на зібраних власними силами «фермах», — так називають комплекс апаратного забезпечення для комп’ютерних обчислень, які можна обміняти на цифрові гроші.
У зв’язку зі стрибком вартості криптовалюти покер відійшов на другий план, але Сергій продовжував грати що називається «у фоновому режимі», а нещодавно знову повернувся у «великий спорт».

Злети й падіння покерної «кар'єри»

«З часом грати на PokerStars стало невигідно: платформа обмежила мультитейблінг до чотирьох столів, також з’явилися обмеження на використання додаткового ПЗ. У PokerStars робили і продовжують робити все, щоб відсікти професійну аудиторію і залучати якомога більше новачків», — розповідає наш герой.
ПЗ, про яке йдеться — це додаткові програми для відстеження різної статистики гравців, які грають з вами за столом. За допомогою такої програми можна заздалегідь дізнатися стиль гри вашого суперника, наприклад, визначити, як він реагує на підвищення ставок уже на початку гри, або побачити в процентному співвідношенні кількість ситуацій, за яких він скидає карти.
Таких ситуацій у покері може бути дуже багато, тому знаючи наперед, як суперник на них реагує, ви отримуєте величезну перевагу.
Кожен гравець має самостійно напрацьовувати свою ігрову статистику: це означає, що ви можете бачити дані тільки про тих суперників, з якими ви вже грали. Але в інтернеті швидко з’явилися агрегатори, які продавали дані статистики гравців в різних покерних кімнатах.
«Так звані „покерні школи“ та різні спеціалізовані сайти продають бази даних зі статистикою гравців за $10-$15. За допомогою цієї інформації ти можеш сісти за будь-який стіл з незнайомими суперниками і знати, як вони грають», — пояснює Сергій.
Однією з причин того, що він пішов з PokerStars стала заборона на використання «покупної» статистики. Щодо «мультитейблінгу» (можливості грати одночасно за кількома столами), — обмеження до чотирьох столів також сильно вдарило по професіоналах платформи.
Спроби зареєструвати фейкові акаунти та прив’язати до них інше ім'я суворо присікали, аж до блокування ігрового рахунку.
«PokerStars, як і будь-яка інша платформа для онлайн-покеру, заробляє на рейці, тобто отримує відсоток з усіх ставок в банку. Компанія зацікавлена в тому, щоб до неї приходило якомога більше новачків, які роблять ставки без особливої стратегії. Тому тих, хто хоче заробляти „вдовгу“ почали просто відрізати», — запевняє гравець.
Як гра відбувається зараз?

Вже близько року Сергій грає на новій платформі — TigerGaming. Покерні кімнати тут орієнтовані переважно на аудиторію Північної Америки, тому гравцеві довелося переходити на абсолютно новий графік.
«Я починаю грати о
На столі у нього два монітори із загальною діагоналлю близько 50 дюймів, де ідеально можна розмістити до восьми ігрових столів. За словами Сергія, для гри в покер не потрібні потужні процесори й відеокарти, — сам він задовольняється цілком собі «цивільним» блоком ПК, який зможе відтворити далеко не всі сучасні ігри.
«Головне — це стабільне інтернет-з'єднання. Воно може бути не найшвидшим, але бажано, щоб інтернет працював без перебоїв. Дуже прикро, коли доводиться переривати гру через втрату зв’язку або відключення електроенергії», — каже гравець.
Гроші, виручені з гри, Сергій радить витратити на якісне крісло, клавіатуру й мишу, — з цими інструментами доводиться працювати постійно, тому краще не економити на своєму комфорті.
До речі, про гроші: всю свою кар'єру Сергій грає на мінімальних блайндах (початкових ставках), — зараз це 5/10 центів або 1,4 грн / 2,8 грн. Якщо вдається виграти хоча б кілька доларів за роздачу — це вважається дуже хорошим прибутком, але в більшості випадків доводиться оперувати центами, інакше заробітки й втрати становили б тисячі доларів за ніч.
Сергій неохоче говорить про свої доходи, але зізнається, що, в середньому, в залежності від «хорошого/поганого» місяця й кількості часу, який у нього виходить проводити за столами, виходить заробляти 30−50 тис. грн. Хоча найбільші початкові ставки в його покерній кімнаті досягають $25/$50, Сергій поки не ризикує грати на такі гроші.
«Головне в покері — максимум виграти, а менше програти», — віджартовується він. «Професіонали, які виграють мільйони доларів на міжнародних турнірах, кажуть, що не можна намагатися заробити на покері, і завжди треба ставитися до цього, як до хобі. Я намагаюся і отримувати задоволення від гри, і одночасно заробляти».
Важливо, що Сергій виводить свої виграші через криптовалюту: за його словами, використання офіційних банків і міжнародних платіжних систем зайняло б кілька днів, не кажучи вже про комісії. У випадку з криптовалютою можна просто залишити свою пропозицію з обміну виграшу на спеціальній біржі, і вже за кілька годин отримати гроші на рахунок.
Що потрібно знати новачкам?
Тим, хто хоче почати професійно займатися покером Сергій радить спочатку опанувати теорію і в принципі зрозуміти, чи потрібно це людині, чи буде їй цікава рутина аналізу статистики й розрахунку ймовірностей виграшу.
«Важливо не тільки бачити статистику гравців, але й вміти її правильно застосувати. Рішення в цьому сенсі потрібно приймати дуже швидко. Для цього необхідний певний склад розуму. Так вийшло, що мені це далося відносно легко. Але серед моїх знайомих багато хто намагався почати грати так, як я, і кидали цю справу відносно скоро», — розповідає гравець.
Щодо ПЗ: Сергій використовує програми «Holdem Manager»
і «Hand2Note». «Функціонал у них однаковий, але все ж деякий час доведеться витратити на те, щоб вивчити їх досконально. Є ще програма PokerTracker, але, наскільки я знаю, її мало хто використовує», — пояснює він.
Сергій також без особливого ентузіазму відповідає на питання про «поради новачкам»: сам він не вважає себе сильним гравцем в покері й каже, що для реального заробітку грошей у такий спосіб кожен має пройти свій шлях самостійно.
«Мені досі комфортніше грати з новачками, коли я за кілька роздач повністю розумію стиль гри людини. В середньому у мене на екрані 6−8 столів, і в першу чергу я повертаю ті столи, на яких поруч зі мною трапляються гравці з агресивною позицією. Справжній професіонал відлякає вас логікою своєї гри та ставками, які ви не можете зрозуміти», — резюмує Сергій.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як заклик до участі в азартних іграх будь-якого роду. НВ не несе відповідальність за фінансові збитки, яких читач може зазнати, відвідуючи казино та ігрові зали або беручи участь в азартних іграх онлайн. Знайте межі своїх фінансових можливостей і грайте відповідально. Пам'ятайте, що участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність.
НВ закликає до відповідального гемблінгу виключно в гральних закладах, які отримали ліцензію для законної діяльності на території України. НВ також нагадує, що азартні ігри для тих, кому немає 21 року, заборонені законами України.