Новини

7 березня, 10:42

НБУ заборонив українцям виводити гроші із криптогаманців. Наскільки це серйозно?

Через рік після легалізації цифрових активів в Україні НБУ заборонив виводити фіатні кошти із криптовалютних бірж на банківські картки. Хоча альтернативи, як і раніше, є.

Рішення набуло чинності другого березня, після того, як про зупинення виведення коштів на банківські картки українців повідомили криптобіржі Binance та Kuna.

«Зараз фіатні канали, а саме введення та виведення через банківську картку та інші платіжні сервіси тимчасово призупинені серед криптовалютних бірж по всій Україні», - заявили в Binance.

Представники влади пояснили, що нові обмеження це результат боротьби з нелегальними азартними іграми. Раніше в Україні заблокували понад 700 нелегальних гемблінгових веб-сайтів, враховуючи найпопулярнішу у світі платформу для онлайн-покеру Pokerstars.

Попри заборону виведення фіатних засобів, користувачі криптовалютних бірж, як і раніше, можуть використовувати прямі p2p-перекази, щоб, наприклад, продавати цифрові долари та інші токени, отримуючи гривню на свої карти.

«Ці кроки було вжито внаслідок реакції НБУ на виявлені порушення у розрахунках грального бізнесу. Криптобіржі у зв'язку з фінкомпаніями та банками обслуговували сферу азартних ігор. Після міскодингу зараховані кошти далі часто переводили у крипту та виводили за кордон, щоб заплутати сліди. По суті, це переліцензування та/або нова авторизація таких операторів, які займаються платежами», — прокоментував голова податкового комітету Ради Данило Гетьманцев.

Деякі аналітики розглядають це рішення як один із перших кроків у бік жорсткішого державного регулювання крипторинку.

Нагадаємо, у березні минулого року президент Зеленський підписав закон про віртуальні активи, який передбачає легальну роботу іноземних та українських криптобірж, відкриття банківських рахунків для криптокомпаній, державну гарантію судового захисту прав на віртуальні активи тощо.

Другие новости

Всі новини